ÇOK OKUNANLAR
HAFTALIK
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Zannedersin ki CHP 80 yıl iktidar oldu haberi
Zannedersin ki CHP 80 yıl iktidar oldu
11 Ağustos 2011 Perşembe Saat 15:53
Milliyet gazetesi yazarı Mehmet Tezkan CHP'yi ve Kılıçdaroğlu'nu sert bir dille eleştirdi.

Milliyet gazetesi yazarı Mehmet Tezkan muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP'yi sert bir dille eleştirdi.CHP'nin hazırladığı ekonomi raporunun son derece geçersiz olduğunu, medyanın bile yer vermediğini söyleyen Tezkan, o raporu gündeme getirdi.

Tezkan'ın CHP'nin hazırladığı o rapora tepkisini anlatan yazısı ise şöyle:

TAM DA BAŞBAKAN'IN İSTEDİĞİNİ YAPMIŞ

Gazetelerin baş sayfalarında yer bulamadı, ekonomi sayfalarına sıkışıp kaldı.. Bu sebeple dikkatlerden kaçtı.. Üzerinde konuşulmadı, tartışılmadı.. Ne o diyeceksiniz? CHP, Cumhuriyet döneminin ekonomik verilerini içeren rapor açıkladı.. CHP kurmayları, Cumhuriyet’in 80 yılı ile AKP iktidarının 8 yılını karşılaştırmış.. Bilerek mi yapmışlar bilmeyerek mi bilmiyorum.. Ama tam da Başbakan’ın istediğini yapmışlar.. 80 yıl bir tarafta, 8 yıl beri tarafta..

ERDOĞAN İÇİN MİLAT 2002

Başbakan’ın konuşmalarına bakın.. Hep bu mukayeseyi yapar.. 80 yılda onlar bunu yaptı, biz sekiz yılda bunu yaptık diye övünür.. Onlar derken de, 1923 ila 2003 arasındaki bütün iktidarları hedef alır.. CHP, DP, AP, ANAP fark etmez.. Hatta MSP’li koalisyon dönemlerini de ayırmaz.. Refah Partisi’nin iktidar olduğu, Erbakan’ın Başbakan olduğu dönemi de kayırmaz.. Erdoğan için milat 2002’nin Kasım ayıdır.. Hatta Başbakanlık koltuğuna oturduğu 2003’ün Mart’ıdır..

ZANNEDERSİN 80 YIL ÜLKEYİ YÖNETTİLER

CHP’nin hazırladığı rapora bakan.. 80 yılı savunduğunu gören.. Zanneder ki; Kılıçdaroğlu, 80 yıl bu ülkeyi yönetti.. Şimdi hesabını veriyor.. Anlaşılır gibi değil!

Erdoğan, ‘Milli Görüş ceketini çıkardık’ diyerek çok akıllı bir adım attı.. Geçmişle bağlarını kesip attı, sanki 2002 seçimlerine kadar hiçbir siyasi faaliyetin içinde değilmiş gibi, hiçbir görüşün savunucusu olmamış gibi davranmaya başladı.. Herkes de kabul etti.. Siz hiç Başbakan’ın, Erbakan’ın herhangi bir icraatını savunduğunu duydunuz mu, gördünüz mü? Ben duymadım.. Ama kendisi Erbakan’ın il başkanıydı, belediye başkanıydı.. AKP’yi kurunca, aslında iktidara gelince biz artık farklı düşünmüyoruz dedi; noktayı koydu..

Dikkatinizi çekmiştir.. Başbakan sadece kendi belediye başkanlığı dönemini geçmişlerinden sayıyor.. Aynı dönemde iktidarda olan Refahyol hükümetinden bahis açmıyor..

Buna karşı Kılıçdaroğlu’nun CHP’si ne yapıyor? 80 yılın ekonomi yönetimini savunmaya kalkıyor.. Ee, o zaman.. Erdoğan, İnönü dönemini de Kılıçdaroğlu’ndan sorar, Demirel dönemini de.. Hatta, Milliyetçi Cephe hükümetlerinde (Demirel-Erbakan-Türkeş koalisyonu) yapılmayan işlerin hesabını da sorarsa şaşırmam.. Niye mi? CHP’nin raporunun başlığı ne? İşte 80 yıllık Cumhuriyet, işte 8 yıllık AKP iktidarı!..

YENİ CHP

Kılıçdaroğlu, genel başkan oldu, ekibini kurdu, ‘yeni CHP’ sloganını attı.. Bunu milat olarak kabul edeceklerine.. Yeninin peşinde koşacaklarına, biz farklıyız, biz başkayız diyeceklerine.. Hâlâ geçmişin savunmasıyla vakit harcıyorlar..

BAŞBAKAN CHP'YLE KAFA YAPIYOR

Hal böyle olunca da.. Başbakan da CHP’yle.. Hem, 60 yıldır tek başınıza iktidar olamıyorsunuz diye hafiften kafa yapıyor.. Hem de ülkede ele yüze bulaştırılan ne kadar iş varsa hepsini boynuna yüklüyor..

CHP de buna ses çıkarmıyor.. Hatta çanak tutuyor.. Kılıçdaroğlu; 1940’larda, 60’larda, 90’larda, 2000’lerde olan işlerden bana ne demiyor.. Kazanamıyor.. Erdoğan bana ne diyor.. Kazanıyor..

Bu yazı toplam 1052 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GALERİLER
ARŞİVDE ARA
PİYASALAR
HAVA DURUMU
GAZETELER
SON YORUMLANAN HABERLER
E-BÜLTEN
Ad & Soyad
E-Mail
Ekle   Çıkar  
Cihan Haber Ajansı
» Künye     » Reklam     » Sitene Ekle     » RSS
Copyright © 2008 2023Haber. Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizdeki materyallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR