ÇOK OKUNANLAR
HAFTALIK
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YÖK Genel Kurulu toplanıyor haberi
YÖK Genel Kurulu toplanıyor
22 Haziran 2011 Çarşamba Saat 01:49
YÖK Genel Kurulu 23 Haziran Perşembe günü ÖSYM ile ilgili raporu görüşmek üzere toplanacak.

YÖK Genel Kurulu, 23 Haziran Perşembe günü, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca Yükseköğretime Geçiş Sınavı'ndaki (YGS) şifre iddialarıyla ilgili olarak ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir ve bazı ÖSYM personeli hakkında soruşturma izni istenmesine ilişkin raporu görüşecek.

ZİYA ÖZCAN BAŞKANLIĞINDA TOPLANACAK

YÖK Genel Kurulu, 23 Haziran Perşembe günü YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan başkanlığında YÖK'te toplanacak. Toplantıda, ÖSYM Başkanı Demir ile bazı ÖSYM çalışanları hakkında istenen soruşturma izni konusunda YÖK'ün oluşturduğu inceleme komisyonunun raporu ele alınacak.

ŞİFRE İDDİALARI MASAYA YATIRILACAK

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 12 Mayıs 2011'de YGS'deki ''şifre'' iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında, ÖSYM Başkanı Demir, YGS Koordinatörü ve diğer bazı yetkililerle ilgili soruşturma izni talebini içerir evrakı, YÖK Başkanlığına göndermişti. YÖK Genel Kurulu da YÖK üyeleri Prof. Dr. Yavuz Atar ve Prof. Dr. Mehmet Akif Aydın ile YÖK Denetleme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ömer Anayurt'tan oluşan komisyonu, konuyla ilgili bir ön inceleme raporu hazırlaması için görevlendirmişti. Mevzuata göre Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talebine 1 ay içinde yanıt verilmesi gerekiyordu. YÖK Genel Kurulu, bir aylık süre sonunda 15 gün daha ek süre verilmesini kararlaştırmıştı.

YÖK Başkanı Özcan, rapor hazırlayacak komisyona 13 Hazirandan itibaren 15 günlük ek süre verilmesinin kararlaştırıldığını açıklamış, raporun YÖK Genel Kurulu'nun toplanacağı 23 Haziranda ele alınacağını bildirmişti.

Bu yazı toplam 1040 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GALERİLER
ARŞİVDE ARA
PİYASALAR
HAVA DURUMU
GAZETELER
SON YORUMLANAN HABERLER
E-BÜLTEN
Ad & Soyad
E-Mail
Ekle   Çıkar  
Cihan Haber Ajansı
» Künye     » Reklam     » Sitene Ekle     » RSS
Copyright © 2008 2023Haber. Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizdeki materyallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR