ÇOK OKUNANLAR
HAFTALIK
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yeniçeri'den 13 numara sorusu haberi
Yeniçeri'den 13 numara sorusu
25 Ekim 2011 Salı Saat 14:21
MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'a 13'ün uğursuzluğu ile ilgili soru soracağını açıkladı.

13 NEDEN KULLANILMIYOR

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, ''Hz. Peygamberin doğumu ile İstanbul'un fetih yılının tek tek rakamlarının toplamı 13 ediyor. Batılılar 13'ü uğursuz sayıyor ve kullanmıyor. Bu sayının THY uçaklarının koltuklarında neden kullanılmadığını soracağım'' dedi. 

Batı ülkelerinde uğursuz olduğuna inanıldığı için ''13'' sayısının genellikle kullanılmadığına dikkat çektiğini anlatan Yeniçeri, bu bağlamda batılı ülkelerin uçaklarında da 13 no'lu koltuk bulunmadığını ifade etti. 


BATILI İNANÇLARI TAKLİT EDİYORUZ

Yeniçeri, şöyle devam etti: ''Batılılar uğursuzluğuna inandıkları için 13 rakamını kullanmamaktadır. Türk Hava Yolları uçaklarının çoğunda da 13 no'lu koltuk yoktur. Koltuk numaraları 12 den 14'e sıralanmaktadır. Bu durum, Batılıların batıl inançlarının taklidi anlamına gelmektedir. Bu durum onların bu batıl itikatların yaygınlaştırıp, meşrulaştırmaktadır.

Bilindiği gibi 571 yılı İslam'ın yüce Peygamberi'nin doğum tarihidir. Bu tarihin rakamlarının toplamı 13 etmektedir. Yine bilindiği gibi Fatih Sultan Mehmet tarafından İstanbul 1453 yılında fethedilmiştir. Bunun rakamları toplamı da 13 etmektedir. Türk Hava Yollarının çoğu uçaklarında 13 numarasının bulunmamasının nedeni nedir?'' Batılıların, Türk milletinin en kutlu günlerinin rakamlarının toplamını uğursuz saydığını belirterek, ''Biz de bunu bir şekilde kabul ediyoruz'' diye konuştu.

Bu yazı toplam 1033 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GALERİLER
ARŞİVDE ARA
PİYASALAR
HAVA DURUMU
GAZETELER
SON YORUMLANAN HABERLER
E-BÜLTEN
Ad & Soyad
E-Mail
Ekle   Çıkar  
Cihan Haber Ajansı
» Künye     » Reklam     » Sitene Ekle     » RSS
Copyright © 2008 2023Haber. Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizdeki materyallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR