ÇOK OKUNANLAR
HAFTALIK
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üniversite tercihleri için bugün son gün haberi
Üniversite tercihleri için bugün son gün
05 Ağustos 2011 Cuma Saat 14:25
LYS'yi kazanan adayların tercih formu teslim süresi bugün sona eriyor.

LYS'de başarılı olan adayların, okumak istedikleri üniversiteleri belirleyerek, tercih formlarını ÖSYM'ye teslim etmeleri gerekiyor.

Adaylar tercihlerini, "2011-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu"ndaki bilgilere göre yapacak.

TERCİH İŞLEMLERİ İÇİN HERHANGİ BİR ÜCRET ÖDENMEYECEK

Adaylar, tercih çalışmalarında destek almak için ÖSYM'nin web sitesinden yararlanabilecek. Adaylar tercihlerini, başvuru merkezleri aracılığıyla ya da bireysel olarak internet üzerinden ÖSYM'ye gönderebilecek. İnternet kullanımında deneyimli olmayan ya da yanlış yapmaktan çekinen adayların başvuru merkezlerini kullanması öneriliyor. Tercih işlemleri için bankaya herhangi bir ücret yatırılmayacak.

BUGÜN 23:59'DA SONA ERİYOR

Tercih süresi, başvuru merkezi aracılığıyla tercih yapacak adaylar için bugün mesai bitiminde, bireysel olarak internet üzerinden tercih yapacak adaylar için ise bugün saat 23.59'da sona erecek.

ÖSYM'ye tercih gönderme süresi uzatılmayacak. Adayların, sınav sonuçlarını öğrendikten sonra tercih edecekleri yükseköğretim programlarını belirleyerek, tercihlerini başvuru merkezi aracılığıyla göndereceklerse, verilen süre içinde başvuru merkezlerine gitmeleri; internet üzerinden bireysel olarak göndereceklerse "Tercihleriniz sistem tarafından başarıyla kabul edilmiştir" uyarısını ekranda görmeleri ve yazıcıdan, tercih listesinin bir örneğini almaları gerekiyor.

Başvurularını internetten yapmak istemeyen adaylar, doldurdukları Tercih Formu ve nüfus cüzdanı/pasaportlarıyla birlikte istedikleri bir başvuru merkezine tercih için başvuracaklar

Bu yazı toplam 880 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GALERİLER
ARŞİVDE ARA
PİYASALAR
HAVA DURUMU
GAZETELER
SON YORUMLANAN HABERLER
E-BÜLTEN
Ad & Soyad
E-Mail
Ekle   Çıkar  
Cihan Haber Ajansı
» Künye     » Reklam     » Sitene Ekle     » RSS
Copyright © 2008 2023Haber. Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizdeki materyallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR