ÇOK OKUNANLAR
HAFTALIK
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türbanlı doktor görevden alındı  haberi
Türbanlı doktor görevden alındı
30 Mart 2011 Çarşamba Saat 11:29
Bolu'da Dr. Zeliha Asiltürk, türbanlı olarak çalışmakta ısrar edince görevden alındı

Bolu Köroğlu Devlet Hastanesi'nde 15 gün önce göreve başlayan dahiliye uzmanı Dr. Zeliha Asiltürk, ikaz edilmesine ve hakkında soruşturma açılmasına rağmen türbanlı olarak çalışmakta ısrar edince görevinden alındı.

MUAYANE SIRASINDA GÖREVDEN ALINDI

Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden, Bolu Köroğlu Devlet Hastanesi'ne tayin edilen Dr. Zeliha Asiltürk, 15 gün önce görevine başladı. Dahiliye polikliniğinde türbanlı olarak hastaları muayene eden Dr. Zeliha Asiltürk, türbanlı çalışmaması konusunda hastane yönetimi tarafından uyarıldı. Türbanla çalışmaya devam eden Dr. Zeliha Asiltürk hakkında soruşturma açıldı. 15 gün boyunca hastanede türbanıyla çalışmakta ısrar eden Dr. Zeliha Asiltürk, sabah saatlerinde hastalarını muayene ettiği sırada görevinden alındı.

HASTALAR TEPKİ GÖSTERDİ

Dr. Zeliha Asiltürk'ün poliklinikte muayene odasının önüne gelen Köroğlu Devlet Hastanesi Başhemşire Yardımcısı Meral Köse, sıra bekleyen hastalara doktorun rahatsızlandığını, başka bir doktora muayene olacaklarını söyledi. Sıra bekleyen bazı hastalar, bu öneriye tepki gösterdi. Hastaların başka bir doktora yönlendirilmesi ardından Başhekim Dr. Hüseyin İka, Dr. Zeliha Asiltürk'ün odasına giderek görevinden alındığını açıkladı. Dr. Hüseyin İka'nın yaklaşık 10 dakika sonra odadan çıkmasının ardından, Dr. Zeliha Asiltürk odasından çıkarak hastaneden ayrıldı.

HASTANE: UYARDIK

Hastanede görevli Dr. Zeliha Asiltürk'e türbanla çalışmaması konusunda uyarıda bulunulduğunu ve soruşturma açıldığını belirten Bolu İl Sağlık Müdürü Dursun Koç, "Doktorumuza ilk etapta yıllık izin verdik. Daha sonrasında da bizimle çalışmayacak" dedi.

Bu yazı toplam 1229 defa okundu.
fatoş
sağlık personeli kalmaz :)
şuan tüm sağlık kuruluşlarında (112 dahil)türbanlı personel çalışan oranı yüksektir sanırım buda hastane yönetimiyle ilgili oysa kamuda türban yasak.Bu demek oluyorki bu kunuda denetim yok.
31 Mart 2011 Perşembe Saat 09:55
GALERİLER
ARŞİVDE ARA
PİYASALAR
HAVA DURUMU
GAZETELER
SON YORUMLANAN HABERLER
E-BÜLTEN
Ad & Soyad
E-Mail
Ekle   Çıkar  
Cihan Haber Ajansı
» Künye     » Reklam     » Sitene Ekle     » RSS
Copyright © 2008 2023Haber. Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizdeki materyallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR