ÇOK OKUNANLAR
HAFTALIK
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Teoman'dan Ülkücülere açık çağrı haberi
Teoman'dan Ülkücülere açık çağrı
14 Şubat 2010 Pazar Saat 12:47
Ben zaten darbeye değil, sonrasındaki hoyratlığına, sadizmine, vahşetine, üçkağıtçılığına, kendini zeki zanneden gerizekalılıklarına ve yüzsüzlüklerine takığım 12 Eylülcüler’in.

12 Eylül ve sonrasında yaşanan gelişmelerle ilgili yapmış olduğu sivri çıkışlarla gündeme gelen ünlü rock sanatçısı Teoman, o döneme ilişkin Bugün gazetesine yapmış olduğu röportajla yine çok konuşulacağa benziyor.

İŞTE O RÖPORTAJ


Bu röportaj Teoman adına milat olacak! Onun 'Savaşçı' yönüne tanık olup şaşıracaksınız! Nasıl Fransızlar'ın tarihinde düşmana karşı kılıcını eline alıp cesurca sallayan Jeanne Darc'ları varsa, artık bizim de giyotin gibi keskin diliyle kendince yanlışı doğrudan kesip atan bir Teoman'ımız var. O hiç olmadığı kadar şeffaf ve net! Eminim her satırını nefes nefese okuyacaksınız!

Size, Rock müziğinin 'Asi Çocuğu' diyorlar bunu hak edecek ne yaptınız?

Bana herkes öyle davranıyor ama ben kendimi asi biri gibi görmüyorum. Benim, "Gerçek asi" dediğim insanlar var, onlar sisteme toptan karşıdır. Bende öyle şeyler yok. Ben sadece, canımın istemediği şeyleri yapmam. Kimileri buna "Şımarıklık", kimileri "Asilik" diyor. Asi olmak gibi bir hedefim de yok.

Sözünüzü esirgemediğiniz için mi acaba?

Utanıyorum birilerinden bir şeyleri gizlerken. Ama buna kim karar verecek? Paparazziler değil! Ben diyorum ki, "Beni seviyorsanız benim kusurlarım da var ve onları saklamayacağım. Ona göre beni seversiniz, sevmezsiniz. Ama ben, siz beni sevin diye takla atmayacağım."

Kenan Evren'e çattınız! Onun, 1980 ihtilalinden pişmanlık duymaması sizi çıldırtıyor mu?

Çıldırtıyor. Sinirime dokunuyor. Ben aslında büyük bir laf ettiğimi düşünmüyorum. 1980'deki bu işin acısını çekmiş o kadar çok kişi var ki! Birincisi; ben bir insan olarak bir şey söyledim. Kenan Evren beni hapse mi attı? Annemi hapse mi attı, işkence mi yaptı? Hayır! Ama başkalarına yaptı.

Neden korktuğumuzu bilmediğimiz bir dönemdi. Ürkek yaptılar, bütün toplumu hasta ettiler. O keyfi hareketleri yapan, zekası da harika (!) olmayan Kenan Evren, Türkiye'nin başına geçti, kendisini ikinci Atatürk zannetti, tırnağı olamayacakken. "Büyük bir Atatürkçü" olduğumdan söylemiyorum bunu. Çocuktum ama birinin zeki, diğerinin olmadığını görecek yaştaydım. Kenan Evren ve şürekası bu ülkeye acayip kötülükler yaptılar. Kendini zeki zanneden, anaokulu seviyesinde beyne sahip biriydi. Kötü bir insan olmasının yanında en kötüsü; gücü vardı.

KENAN EVREN ÖLMEDEN ÖNCE UTANIP ÖYLE GÖÇSÜN

Anarşist bir yapınız var . Ne yapmak lazım sizce?

90 yaşındaki adamı hapse atsınlar diye söylemiyorum ama en azından ölmeden önce, utansın, yüzüne tükürülsün ve sonunda bu dünyadan bir fare gibi göçüp gitsin istiyorum. Kenan Evren adı hiç de iyi anılmayacak biri olacak. Çocukları, torunları utanacak ondan. Ama ben, o ölmeden bunları görsün ve rezil olsun istiyorum. İnşallah da uzun yaşar utancıyla beraber.

REZİL EDİLMELİLER

O dönemin gerekliliğini savunanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sağ-sol kavgası darbecilerin bahanesi olamaz. Ben zaten darbeye değil, sonrasındaki hoyratlığına, sadizmine, vahşetine, üçkağıtçılığına, kendini zeki zanneden gerizekalılıklarına ve yüzsüzlüklerine takığım 12 Eylülcüler’in. Vicdanlarda yargılanmalılar, rezil edilmeliler. Bu iş solcuların üstüne kalmasın. Ülkücüler devlete karşı akıldışı aşırı sadakatlerinden dolayı devleti affedeceğiz derken, Kenan Evren gibi bir adamı da affetmemeliler. Onları da copla taciz ettiler, Evren ve katilleri...

Mahkeme tutanaklarını okudum. O ülkücü çocuklar, işkencecilerin coplu tacizlerini anlatırken ağlıyorlardı. Ve bunu mantıklı bir nedenden yapmadılar, sadist oldukları için yaptılar.

İNSANLARA DIŞKI YEDİRDİLER

“Devleti devireceklerdi, etrafta insanlar ölüyordu" diye şöyle dört satırlık durum çizdiler. Öyle olmadı ki. İnsanlığa karşı hayvanlar tarafından yapıldı. Soru bile sormadılar. Sadece işkence ettiler, tecavüz ettiler, lağımlara sallandırıp dışkı yedirdiler, öldürdüler. Hesap sorulamadığını görünce de kasım kasım kasıldılar, alkışlandılar, Marmaris'e gittiler, resimler yaptılar. Üniversiteli çocuklar bunları alkışlıyor! Yani bu benim dayanabileceğim bir şey değil.

SANATÇILAR SELÜLİT VE CİP DÜŞÜNÜYOR

Sizden başka hiçbir sanatçı kalkıp bunları bu şekilde dile getirmedi, size destek çıkan da olmadı, sebep ne düşündünüz mü?

Benim sanatçıdan saydıklarım benle aynı düşünüyor. Geri kalanlar da selülit, cip, ‘Türkiye'nin en güzel kadını benim’ gibi meselelerle uğraşıp, ‘Sanatçı halka örnek olmalıdır’ diyorlar. Ama aralarında 'Mor ve Ötesi' gibi benden çok daha fazla bu işlerle uğraşanlar var Allah’tan... Gencecik de çocuklar... Harun'a söyleyeceğim, üniversite konserlerinde çeksin fırçasını çocuklara, okumuş cahil olmasınlar diye!

İŞKENCENİN ZEVKİNİ ÇIKARDILAR

Siz neler yaşadınız?

Ergenliğimin başlarında, 12 Eylül belası geldi başımıza. Tamamen yeteneksiz, zekası kıt, kalpsiz insanlar tarafından yönetildik. İşin kötüsü, zevkini çıkardılar işkencenin, kendilerini bir şey zannettiler. Berbat tiplerdi, Türkiye'yi mahvettiler. Genç kızları alıyorlar tecavüz ediyorlar. Baba oğlu alıyorlar, ayrı ayrı dövüyorlar.

Bunlar normal insanın dayanabileceği şeyler değil. Üniversitedeki, Evren'i alkışlayan çocuklar, coplarla tecavüz eden gardiyanları da alkışlamış oluyor. “Salak” lafına alınmışlar, böyle birini alkışladıktan sonra, benim lafım onlara iltifat olarak gelmeli!

Bu yazı toplam 2960 defa okundu.
fahrikuyulu
Şaşırdım.
Ben asiyim...aykırıyım.
Şarkı dinlerim,türkü söylerim...Teoman'ı da tanımam.
Ama tanımam gerekirmiş.
Bir sanatçı...rockçu ''Ülkücüler'' demiş,şaşırdım!!!!

Teoman kardeş,Ülkücüler, katil sevmez.
Derviştir onlar.Kopyalarına bakıp karar verme.
Evren'in kabr-i sengine tükürmek boynumuzun borcudur!!!!!!

Bir insan bir alemdir.
Bir insanın hayatına kast eden,alemin hayatına kasteden KATİLDİR.
Bir insanın gönlü de alemin gönlüdür.
Herkes unutsa....unutmaya mahkum edilsek de unutulmazlarımız var.
Demirci Abdullah Emmimin oğlu Cengiz'i.......
Can yoldaşım,kardaşım Ahmet Kerse'yi......
Şafak vakitnde ''sallandıran'' kancık kulları,nasıl unutacağız?

Devletimiza sadakatimizi kimseye sorgulatmadık.
Bugünün teslimiyetçileri,dünün '' hicret akıncıları '' söz etse de sadakatimizin tapusu yüreğimizdedir.
Yüreğimiz sökülmedikçe,sadakatimiz orada kalır.
Birileri sadkatimizi kölelik sanmasın.
Bodrum'a '' İT'' kafiyeli destanı yazan biziz.
Evren'in,Ersin'in,Celesun'un,Şahinkaya'nın,Tümer'in,Ulusu'nun.....hiçbirisine saygımız,sevgimiz,muhabbetimiz yok,kinimiz vardır.
Dünyevi sebepler....mani olmuş,sokaklara dökülmemiş isek,onlara olan hıçlarımızın bittiği söylenemez.
Onların leşine tükürmeyeni Ülkücü olarak kabul edemem.
Ben kabul etsem dahi......
Esendal,Duracık,Orkan,Pahlivanoğlu,Kuşdemir.....ve hayatları çalınan binlerce Ülkücü derviş kabul etmez.
Müsterih ol Teo!
15 Şubat 2010 Pazartesi Saat 20:48
Esen
Bizim kuşak...
Teoman ve bizim kuşaktaki herkes gerçekten 12 Eylül sonrası vahşetten nefret ediyor. Bizim kuşağın tamamı Kenan Evren'in itibarının alınmasını istiyor. Ölmeden önce yüzüne tüküremesek de, mezarına tüküreceğiz!

Biz belki Türkiye'nin en baskı altında olduğu dönemde yetiştik. Beynimize demir miğferler takıldı. Çarpıtılmış bir tarih okuduk. Milli eğitim anlayışı Amerikanlaşırken, biz onu Türkleşiyor sanıyorduk. Kör edildik 20'li yaşlara kadar. Kimse o vahşi, lanet oalsı adamı eleştirmiyordu. Biz de eleştirmeyi yanlılık saydık... Kenan Evren ve 12 Eylül'le hesaplaşmaya başlamamız için 30 yaşını geçmemiz gerekti...

Bizim ergenliğimzi ve gençliğimiz bunalımla, belirsizlikle, önümüzü göremezlikle, hedefsizlikle, umutsuzlukla, yorgunlukla geçti. Bu ülke adam olmazdı! Bu ülkede yaşamak istemiyorduk, nereye gidebileceksek? Bunun tek sebebi, tutarsız, akıl almaz bilgilerle kafamızı çorbaya çeviren lanet olası Kenan Evren ve onun kuyruklarıdır!

30-40 yaş arasında olup, hayata hep dört elle sarılmış olabilen insanlar tanıyor musunuz hiç? Yok. O yıllar ülkemizin dağılım yıllarıydı. Atatürkçülük, çağdaşlaşma, güçlü Türkiye inançlarımız yıkılmıştı. Boşluktaydık. Ailelerimizin ağzını bıçak açmıyordu... Yeni yeni toparlanıyoruz...

Lanet olsun Kenan Evren'e ve 12 Eylül sonrasını milli işkenceye çevirenlere!!!!!
14 Şubat 2010 Pazar Saat 15:36
GALERİLER
ARŞİVDE ARA
PİYASALAR
HAVA DURUMU
GAZETELER
SON YORUMLANAN HABERLER
E-BÜLTEN
Ad & Soyad
E-Mail
Ekle   Çıkar  
Cihan Haber Ajansı
» Künye     » Reklam     » Sitene Ekle     » RSS
Copyright © 2008 2023Haber. Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizdeki materyallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR