ÇOK OKUNANLAR
HAFTALIK
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sistem çöktü hastalar ilaç alamıyor haberi
Sistem çöktü hastalar ilaç alamıyor
23 Ekim 2010 Cumartesi Saat 20:56
Haftabaşından beri aksamalar yaşanan eczane provizyon sistemi tamamen çöktü. Acil hastalar da dahil hiç kimse ilaç alamıyor.

Türk Eczacıları Birliği (TEB) Genel Sekreteri Özgür Özel, eczane provizyon sistemindeki aksaklığa ilişkin, “Şu anda çalışmayan sistem nedeniyle hastalarımız ilaçlarını hiçbir eczaneden alamıyorlar. Ne yazık ki buna acil hastalar da dahil” dedi.

Özel, yazılı açıklamasında, eczanelerde kullanılan ve reçete onay sistemi denilen “Medula Provizyon Sistemi”nde pazartesi gününden bu yana aksaklıkların meydana geldiğini, şu an ise sistemin tamamen çöktüğünü bildirdi.

ECZACILAR 2 GÜNDÜR SABAHLIYOR
Çalışmayan sistem nedeniyle hastaların ilaçlarını hiçbir eczaneden alamadıklarını, buna acil hastaların da dahil olduğunu vurgulayan Özel, şunları kaydetti:
“Pazartesi gününden beri, sistemden zor da olsa onay almayı başarabilen eczacılar, hastalarına ilaç ve danışmanlık hizmetlerini verebiliyorlardı. Ancak ne yazık ki sistem tamamen çökmüş durumda. Eczacılar hastaların ilaçlarını temin edebilmek için sistemin düzelmesini bekliyorlar, iki gündür eczanelerinde sabahlıyorlar. Artık bu altyapı sorunlarını yaşamak ve hastalarımızın mağduriyetine tanık olmak istemiyoruz.

SORUN ECZACILARDAN KAYNAKLANMIYOR
Ayrıca bu aksaklığın bizden kaynaklanmadığını her seferinde anlatmak yerine, hastalarımıza daha fazla danışmanlık hizmeti sunabileceğimiz bir çalışma ortamında mesleğimizi icra etmek istiyoruz. İlaçlarını alamayan ve haklı olarak kızgın olan hastalarımızın sorunun eczacılarından kaynaklanmadığını bilmelerini istiyor, yetkililerin, içinde acil hastalar da bulunan yüz binlerin ilaca erişimini ortadan kaldıran bu arızayı bir an önce düzeltmelerini bekliyoruz.”

Bu yazı toplam 1039 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GALERİLER
ARŞİVDE ARA
PİYASALAR
HAVA DURUMU
GAZETELER
SON YORUMLANAN HABERLER
E-BÜLTEN
Ad & Soyad
E-Mail
Ekle   Çıkar  
Cihan Haber Ajansı
» Künye     » Reklam     » Sitene Ekle     » RSS
Copyright © 2008 2023Haber. Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizdeki materyallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR