ÇOK OKUNANLAR
HAFTALIK
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MHP'de toplu istifa şoku haberi
MHP'de toplu istifa şoku
02 Kasım 2011 Çarşamba Saat 16:19
MHP Elazığ İl Başkanı Behçet Susmaz ve il yönetimi, Milletvekili Enver Erdem’ in parti teşkilatından kopuk çalıştığını öne sürerek, partiden istifa etti.

MHP Elazığ İl Başkanı Behçet Susmaz ve il yönetimi, Milletvekili Enver Erdem’ in parti teşkilatından kopuk çalıştığını öne sürerek, partiden istifa etti.

İstifa eden il başkanı Behçet Susmaz yaptığı basın toplantıda, istifalarının asıl nedeninin milletvekili Erdem ile ilişkileri olduğunu söyledi. MHP İl Başkanı Behçet Susmaz, milletvekili Erdem’in Elazığ’daki çalışmalarını tek başına kendi başına, birkaç arkadaşı ile birlikte yaptığını öne sürerek şöyle dedi;

"Bu bizim teşkilat anlayışımıza, hiyerarşik yapımıza, ülkücü hareketin tavrına uymamaktadır. Geçmişte var olan sıkıntıyı seçim sürecini başarıyla atlatmak ve MHP’nin zarar görmemesi için sineye çektik. MHP Elazığ Milletvekili Enver Erdem’in seçim sonrasında ise partiyle bağlarını koparırcasına, çalışmalarını birkaç arkadaşıyla yürütmesini protesto etmek için toplucu istifa ettik. Sayın milletvekilimiz seçimden sonra teşkilatı hiçe saymış, teşkilatla bütün organik bağlarını kopartmış, teşkilatlarımızla münasebetlerini kesmiştir. İl teşkilatımız, ilçe teşkilatımız, yan kuruluşumuzla münasebetlerini kesmiştir. Bu bizim teşkilat anlayışımıza, hiyerarşik yapımıza, ülkücü hareketin tavrına uymamaktadır. Bunun giderilmesi için yaptığımız çalışma ve gayretler de netice vermemiştir. Bu uyumsuzluğun ve bu uyumsuz çalışmanın veya hareketin devamı halinde partimizin milliyetçi hareketin zarar göreceğini bilerek, ileride daha üzücü olayların meydana gelmemesi açısından biz yönetim olarak çekilip istifa etmeyi en iyi ve en hayırlı karar olarak gördük. İçimiz buruk, biraz sıkıntılı ve üzüntülü de olsak hareketimizin menfaati için çekilmeyi yönetimi başka arkadaşlara devretmeyi uygun bulduk."

MHP Elazığ il başkanlığından istifa eden Behçet Susmaz kendisi ile birlikte il yönetiminde yer alan 19 arkadaşının daha istifa ettiğini söyledi.

Bu yazı toplam 1255 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GALERİLER
ARŞİVDE ARA
PİYASALAR
HAVA DURUMU
GAZETELER
SON YORUMLANAN HABERLER
E-BÜLTEN
Ad & Soyad
E-Mail
Ekle   Çıkar  
Cihan Haber Ajansı
» Künye     » Reklam     » Sitene Ekle     » RSS
Copyright © 2008 2023Haber. Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizdeki materyallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR