ÇOK OKUNANLAR
HAFTALIK
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KKTC'den Rum kesimine sert cevap: Haddinizi bilin haberi
KKTC'den Rum kesimine sert cevap: Haddinizi bilin
10 Ağustos 2011 Çarşamba Saat 15:29
KKTC Dışişleri Bakanı Rum kesiminin Türkiye için yaptığı yorumu sert bir dille yanıtladı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün, Rum yönetiminin, denizaltı kaynaklarının tespitine yönelik Ekim ayında başlayacak çalışmalarına Türkiye'nin tepkisini ''kabadayılık'' olarak niteleyen Kıbrıs Rum yönetimi Dışişleri Bakanı Erato Kozaku Markulli'ye sert tepki göstererek, böyle bir nitelemenin ''en basit ifadeyle haddini bilmemek'' olduğunu ifade etti.

KKTC Dışişleri Bakanı Özgürgün, yaptığı yazılı açıklamada, Kıbrıs Rum yönetimi Dışişleri Bakanı Markulli'nin, görevine başlar başlamaz anavatan Türkiye'ye ''kabadayı ve küstah'' yakıştırmalarında bulunarak, bildik üslubunu bir kez daha sergilediğini belirterek, şunları kaydetti:

HADDİNİZİ BİLİN

''Anavatan Türkiye'nin, Kıbrıs Türk ve Türk tarafının uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru hak ve çıkarlarını korumak amacıyla gerekli açıklamaları yapması ve girişimlerde bulunmasını kabadayılık olarak nitelemek, en basit ifadeyle haddini bilmemektir.

Rum tarafının, bu tarz söylemlerle yaratmaya çalıştığı oldu bittileri gözden uzak tutmaya çalıştığı aşikardır. Esasen bölgemizde kabadayı edasıyla hareket eden, yıllardır şımartılarak en sonunda tek taraflı ve gayrı yasal bir şekilde AB üyesi yapılan Rum tarafıdır. Asıl küstahlık ise Rum tarafının bu haksız konumunu uluslararası hukuku hiçe sayan tutumuna diğer AB üyelerini de ortak etme girişimleridir. Bu ruh hali içerisinde bölgemizde oldu bittiler yaratmak suretiyle, Türkiye ve KKTC'nin haklarını gasp etmeye çalışan Rum tarafına gerekli karşılık bundan önce olduğu gibi bundan sonra da verilecektir.''

Bu yazı toplam 845 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GALERİLER
ARŞİVDE ARA
PİYASALAR
HAVA DURUMU
GAZETELER
SON YORUMLANAN HABERLER
E-BÜLTEN
Ad & Soyad
E-Mail
Ekle   Çıkar  
Cihan Haber Ajansı
» Künye     » Reklam     » Sitene Ekle     » RSS
Copyright © 2008 2023Haber. Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizdeki materyallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR