ÇOK OKUNANLAR
HAFTALIK
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
"KKTC halkı Türkiye'ye bağlı bir halktır"
20 Temmuz 2011 Çarşamba Saat 20:11
KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, KKTC halkının Anavatanı Türkiye'ye yürekten bağlı bir halk olduğunu vurgulayarak, ''Bizler nereden nereye nasıl ve kimlerle geldiğimizi bilen bir halkız'' dedi.

KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, KKTC halkının Anavatanı Türkiye'ye yürekten bağlı bir halk olduğunu vurgulayarak, ''Bizler nereden nereye nasıl ve kimlerle geldiğimizi bilen bir halkız'' dedi.

Cumhurbaşkanı Eroğlu, Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinin sonunda, Erdoğan ile ortak basın açıklaması yaptı.

Başbakan Erdoğan'ın 20 Temmuz'un 37. yıldönümünde aralarında bulunmasından mutlu olduklarını belirterek, Erdoğan ve ekibine teşekkür eden Eroğlu, KKTC halkının Anavatanı Türkiye'ye yürekten bağlı bir halk olduğunu vurguladı.

''Bizler nereden nereye nasıl ve kimlerle geldiğimizi bilen bir halkız'' diyen Eroğlu, ''20 Temmuz Mutlu Barış Harekatı olmasaydı bugün nerelerde olunacağını tahmin bile etmekte zorlanacaklarını; Filistin'den beter olunacağını'' belirtti.

Eroğlu, Filistin misal gösterildiği zaman, ''çok şükür ki Anavatanımız var. Yoksa Filistin halkının başına gelen Kıbrıs Türk halkının başına gelecekti'' dediğini anımsattı.

''Bugün, 1974 Mutlu Barış Harekatı'nın yarattığı coğrafya üzerinde Türkiye ile birlikte kurdukları devleti Türkiye ile birlikte yaşattıklarını'' vurgulayan Eroğlu, müzakere masasında, Kıbrıs'ta yaşayabilir, kalıcı bir anlaşmaya varabilmek için uğraş verdiklerini kaydetti.

1974 öncesine dönmemek için, Kıbrıs'ta varılacak anlaşmanın 1974 öncesi yaşananları ve bugünkü gerçekleri dikkate alarak hayata geçirilmesi gerektiğine işaret eden Cumhurbaşkanı Eroğlu, şöyle konuştu:

''Bu kararlılık içinde müzakereleri sürdürüyoruz. Anlaşma arayışı içerisindeyiz ve samimiyetle bu müzakereleri sürdürüyoruz. Bir anlaşma niyeti taşıyoruz. Karşı taraf da bu niyeti taşırsa elbette bir anlaşmaya varılabilir. Çünkü uzun yıllardan beri tartışılan Kıbrıs konusu herhalde daha fazla tartışılmaya gerek duyulmaz. Tartışılmayan tarafı kalmamış bir konudur çünkü.''

Bu yazı toplam 1027 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GALERİLER
ARŞİVDE ARA
PİYASALAR
HAVA DURUMU
GAZETELER
SON YORUMLANAN HABERLER
E-BÜLTEN
Ad & Soyad
E-Mail
Ekle   Çıkar  
Cihan Haber Ajansı
» Künye     » Reklam     » Sitene Ekle     » RSS
Copyright © 2008 2023Haber. Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizdeki materyallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR