ÇOK OKUNANLAR
HAFTALIK
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İSLAMİYET AKILDIR…
Celal ÇETİN
celal2023@gmail.com
İSLAMİYET AKILDIR…
29 Mart 2012 Perşembe Saat 20:54

“Müslüman iktidar, Müslüman Cumhurbaşkanı, türbana özgürlük, laikler bizi ezdiler, demokrasi istiyoruz, dinimizi özgürce yaşamak ve yaşatmak istiyoruz” söylemleri ile iktidara geldiler.

Peki ne oldu?

Mesela bir zamanlar “Başbakan’ı sevmek ibadettir, onu seven cennetliktir” diyen sapkın günehkarlar çıktı.

Mesela, Al-i İmran Suresi’nin hutbelerde okutulması, AB’nin yani kilisenin talebi doğrultusunda gayriresmi olarak yasaklandı.

O sure; “İslam son din, Hz. Muhammet (sa) son peygamberdir” diyor.

Mesela, kafalarına göre şehitlik kavramını değiştiriyorlar. Her ne kadar “değiştirmiyoruz” deseler de, yasalarla belirlenmiş şehitlik çerçevesini genişletiyorlar. Sokakta yürürken ayağı takılıp hayatını kaybedeni bile şehit sayacaklar. Daha vahimi, kaçakçılık yaparken güvenlik güçleri tarafından öldürülenleri, Müslüman olmayanları da kapsama dahil ediyorlar.

Mesela, Afganistan’a, Irak’a “sözde demokrasi getirdiklerini iddia eden” emperyalist devletlere destek oldular. Bu devletler Afganistan ve Irak’ta yüzbinlerce Müslüman’ı katletti. Onbinlerce kadının ırzına geçti. Din, Allah, peygamber diye diye katillerin uçaklarına hava sahasını açtılar.

Mesela, Aynı emperyalist devletlerin talepleri doğrultusunda, bir başka Müslüman ülkeye, Suriye’ye müdahaleye hazırlanılıyor. Devamında İran gelecek.

Mesela, topluma kin-nifak tohumları ekerek birbirine düşman etmek.

Gelelim yapılanların İslam’la uyuşup  uyuşmadığına.

Şehitlik kavramı bellidir. Allah adına savaşırken ölenler, sonra vatanı düşmana karşı korurken ölenler şehit sayılıyor. Ve Kur’an-ı Kerim’de şöyle deniyor:

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla

Ve sakın Allah yolunda öldürülenlere "ölüler" demeyin; hayır onlar diridirler. Fakat siz bunun şuurunda değilsiniz.

(Bakara Suresi / 154)

Andolsun, eğer Allah yolunda öldürülür ya da ölürseniz, Allah'tan olan bir bağışlanma ve rahmet, onların bütün toplamakta olduklarından daha hayırlıdır.  

(Al-İ İmran Suresi / 157)

Allah yolunda öldürülenleri sakın 'ölüler' saymayın. Hayır, onlar, Rableri katında diridirler, rızıklanmaktadırlar.  

(Al-İ İmran Suresi / 169)

Şehitlik tanımı bu kadar netken, bugün yapılanlar ne anlama geliyor dersiniz? Toplumun inanç sistemini sarsmayacak mı bu yapılanlar? Bir anlamda İslam’ın içini boşaltmak, yozlaştırmak olmuyor mu? Din temeline dayandığını iddia edenlerin bunları yapmasını nasıl okumak gerekir dersiniz?

Müslümanlar’ın kanını dökenlere yardım etmenin, Müslüman bir kardeşini İslam düşmanlarına teslim etmenin ne demek olduğunu şu hadis-i şeriften öğreniyoruz:

“Müslüman müslümanın kardeşidir. Ona zulmetmez, onu (düşmanına) teslim etmez. Kim, (mümin) kardeşinin bir ihtiyacını giderirse Allah da onun bir ihtiyacını giderir. Kim, bir müslümanı bir sıkıntıdan kurtarırsa, bu sebeple Allah da onu kıyamet günü sıkıntılarının birinden kurtarır. Kim bir müslümanı(n kusurunu) örterse, Allah da kıyamet günü onu(n kusurunu) örter.”

(Buhârî, Mezâlim, 3; Müslim, Birr, 58)

Topluma kin ve nifak tohumları ekerek birbirine düşman etmek, bozgunculuk yapmak Kur’an-ı Kerim’de şu karşılığı buluyor:

Bakara Suresi-204: Kimi insan var ki, dünya hayatı ile ilgili konuşması hoşunuza gider ve en amansız düşman olduğu halde kalbindeki duyguların samimi olduğuna Allah'ı şahit gösterir.

Bakarna Suresi-205: İş başına geçince yeryüzünde kargaşa ve bozgunculuk çıkarmaya, ekini ve nesli mahvetmeye çalışır. Oysa Allah kargaşa ve bozgunculuk çıkarmayı kesinlikle sermez.

Bakara Suresi-206: Ona Allah'tan kork' denilince günahları ile gururlanma damarı kabarır. Böylesi için Cehennem yeterlidir. Orası ne kötü bir barınaktır!

Bakara Suresi-207: Kimi insan da var ki, benliğini Allah'ın rızasını kazanmaya adar. Hiç kuşkusuz, Allah kullarına karşı pek şefkatlidir.

Ve İslam akıl dinidir. Allah kullarına akıl vermiştir ki, Kur’an ışığında doğruyu, güzeli, adaleti bulsun diye. Allah’ın verdiği aklı kullanmayanlar, Allah’ı ve İslam’ı ticarileştirenlerin uşağı ve günahkar olurlar…

Bu yazı toplam 8763 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GALERİLER
ARŞİVDE ARA
PİYASALAR
HAVA DURUMU
GAZETELER
SON YORUMLANAN HABERLER
E-BÜLTEN
Ad & Soyad
E-Mail
Ekle   Çıkar  
Cihan Haber Ajansı
» Künye     » Reklam     » Sitene Ekle     » RSS
Copyright © 2008 2023Haber. Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizdeki materyallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR