ÇOK OKUNANLAR
HAFTALIK
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İmralı'ya bölücü başını koyan sensin haberi
İmralı'ya bölücü başını koyan sensin
15 Ağustos 2009 Cumartesi Saat 15:13
BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bölücü başı Abdullah Öcalan'la ilgili sözlerine sert tepki gösterdi.

Bahçeli'nin, "İmralı'daki cani başı" diye hitap etmesini eleştiren Topçu, "Bugüne kadar bu ülkeyi yönetenler, şu anda birbirlerine muhalefet ediyor. Anadolu'da bunun adı, 'Tencere dibin kara, seninki benden kara'. Millet, bunları şaşarak seyrediyor. Birisi çıkmış hançeresini yırtıyor. 'İmralı'daki cani başı' diyor. Onu oraya koyan ve o şekilde istihdam eden sensin. Bunları anlamak zor. Millet zaten bunları tuhaf buluyor." şeklinde konuştu.

Çeşitli inceleme ve açılışlara katılmak üzere partisinin İzmir il başkanlığını ziyaret eden BBP Genel Başkanı Topçu, İl Başkanı Ahmet Bereket'le birlikte basın toplantısı düzenledi. Toplantıda, hükümet tarafından başlatılan Kürt açılımına usûl ve esas itibariyle karşı olduklarını belirterek, projenin gerçek sahiplerinin yabancı menşeli olduğunu iddia etti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, DTP Genel Başkanı Ahmet Türk'e randevu vermesini de anlamadığını söyleyen Topçu, Başbakanın perhizi bir gecede bozup, sabah elini sıktığını söyledi.

Bu görüşmenin ardında ABD'nin olduğunu ileri süren Topçu, "Bu plan ve proje, yerli ve millî değil. Bu plan ABD, Avrupa Birliği, DTP ve PKK'nın, eşkiyanın, bölücünün Büyük İsrail Projesi'ni uygulamak için başlattıkları bir hamlenin başıdır. Bunun içinde de Lozan'ı tasvip etmeyen, içlerine sindiremeyen, Sevr hayallerini tekrar etmek isteyen bütün ülkelerin lojistik destekleri var. Millet bunu böyle okudu." dedi.

'BİN YILLIK EBRUYU BOZMAK İHANETTİR'

Kürt açılımının, Büyük Ortadoğu Projesi'nin bir ayağı olduğunu söyleyen Yaşar Topçu sözlerini şöyle sürdürdü: "Buradan ilgililere bir kere daha sesleniyoruz. Büyük Türk milleti ve BBP'in istediği, Lozan'da yapılan ebrunun her rengiyle hep beraber, ay yıldızlı albayrak altında, doğusu, batısı, güneyi, kuzeyiyle, başı dik, karnı tok, tam bağımsız güçlü bir Türkiye. Bu ebru, bin yıl içinde oluşmuş. Bugün bizi kaşıyan yedi düvele karşı dedelerimiz, Lozan'da kanlarıyla bu birliktelik imzasını atmış. Bireysel haklar, demokrasi vesaire bütün bu gerekçelerden yola çıkarak bu ebruyu bozmak, ihanetle eşdeğerdir. Buna yeltenmek de ihanetle eşdeğerdir. Bu nokta itibariyle tek devlet, tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek dil."

Bugüne kadar ülkeyi yönetenlerin bireysel özgürlük ve demokrasinin önünü açmadığını, "devlet ebed, millet esas" anlayışıyla bir anayasa yapmadıklarını söyleyen BBP Genel Başkanı, demokratik bir seçim ve partiler kanunu, kürsü esaslı dokonulmazlıklar, bağımsız yargı, yasama, yürütme ve yargının birbirinden ayrılması gerektiğini söyledi. Ülkenin iyi yönetilmediğini de iddia eden Yalçın Topçu, sosyal güvenlik açığının 50 milyar liraya çıktığını, büyüme hızının yüzde 13,5 düştüğünü, iç ve dış borcun 600 milyar doları aştığını ifade etti.

Bu yazı toplam 2197 defa okundu.
Estergon Han
zaman birlik zamani
beyler. mhp-bbp tartismasina ve catismasina gerek yok. ülkücü ülkücünün kardesidir. mhp\\\'de, bbp\\\'de ülkücüdür. eskisini, yenisini, onu bunu karistirmayin. ileriye bakin. Nizam-i alem ülküsü icin bu iki parti artik birlesmenin yollarina bakmali. bastaki büyüklerin tartismalarindan dolayi bizler birbirimizle kavga etmeyelim.
17 Ağustos 2009 Pazartesi Saat 04:32
AHMET ÖZKAYA AMASYA
bbp doğruları söyle
Aponun Türkiyeye getiriliş tarihi 15 Şubat 1999, MHPnin T.B.M.Mne girip, koalisyon ortağı olma tarihi 18 Nisan 1999 iken, bu geri zekâlılar bu aradaki farkı bile hesaplayamamaktadır.

56.Azınlık hükümetinin Başbakanı merhum Bülent Ecevit, (AB)-(D)ullah Öcalanın yakalanma ve o caniyi İmralıya koyma sürecini Hürriyet Gazetesinden Sedat Ergine değerlendirmiş ve "İmralıdaki hazırlıklara ne zaman girişildi? "sorusuna "Ne zaman ki, Aponun Türkiyeye getirilebileceği yolundaki kanaatimiz kesinleşti, hemen İmralıdaki hazırlıklara başladık. Getirilmesinden 3-4 gün önce diyebiliriz"(19 Şubat 1999) şeklinde cevap vermişti. Yani bazı geri zekalıların "APOyu MHP yakaladı getirdi, İmralıda adaya koydu ve besiye çekti" şeklindeki yalanları herhalde, Bülent Ecevitin bu sözleri ile çürüyecektir. Ama bunların yalanları çürür, MHPye iftira atan o beyinleri bir türlü anlamaz bunu, taş kafalar.

ABD, (AB)-(D)ullah Öcalanı yakalayıp, 56.Azınlık Hükümetine teslim etmiştir. Bu teslimle birlikte, MHPnin 18 Nisan 1999 günü yapılan seçimde birinci parti çıkmasının önüne geçilmiştir. DSP, 56.hükümetin son zamanı ,(AB)-(D)ullah Öcalanı teslim almasının meyvesini 18 Nisan 1999 günü gerçekleşen seçimlerde birinci parti olarak toplamıştır.

18 Nisan 1999 günü gerçekleşen seçimlerden, MHP 2.parti olarak çıkmıştır. MHP, bu seçimlerden çıkan siyasi manzara sonrası 57.hükümetin koalisyon ortağı olmuştur.
16 Ağustos 2009 Pazar Saat 23:52
siganfu
Biz Nice \\\
İpi başkalarının elinde...Nice \\\"ülkücü\\\" nefer biliriz \\\"Lider-Teşkilat-Doktrin\\\" üçlemesinden aç kalır da TAVİZ vermez....1993 geçeli çok oldu...ANCAK İHANETİN ŞEKLİ ve BOYUTU hep aynıdır...Belki araya \\\"gitmiş\\\" bir kaç gafil vardır...TÜRK ve TÜRK MİLLİYETÇİSİ...??!!!Bence BBP\\\'si için ÇOK ANLAMSIZ ve DEĞERSİZDİR!!!!ONLAR Ümmet-i Muhammed...ÜMMETİN bir ferdidir...
16 Ağustos 2009 Pazar Saat 14:10
Tüm Yorumları Göster(9)
GALERİLER
ARŞİVDE ARA
PİYASALAR
HAVA DURUMU
GAZETELER
SON YORUMLANAN HABERLER
E-BÜLTEN
Ad & Soyad
E-Mail
Ekle   Çıkar  
Cihan Haber Ajansı
» Künye     » Reklam     » Sitene Ekle     » RSS
Copyright © 2008 2023Haber. Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizdeki materyallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR