ÇOK OKUNANLAR
HAFTALIK
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HABERERK'E TAVSİYELER
SERBEST KÜRSÜ
bil@2023haber.com
HABERERK'E TAVSİYELER
13 Aralık 2011 Salı Saat 13:01

Eğer insanlar bir fikriyatın temsilcisi olduğunu iddia ediyorsa o zaman ifadelerindeki tercihlerini ahlak ve izan denetimi altında tutmaları gerekiyor. Çünkü bu tercih artık kendilerini aşmakla kalmayarak toplumun algılayışına muhatap edilmekle birlikte iddiasında oldukları fikriyatın referansı haline gelmekte.

Özellikle bu ifadeler bir sanalağ sitesi yoluyla yapılıyorsa ve adeta o sitenin genel kanısı haline gelmişse o zaman orada ifadeler kişilere ait olmaktan çıkar.

Ülkücü site olduklarını iddia eden "Habererk" sitesi son günlerde MHP lideri Sayın Bahçeli'nin açıklamalarında veya Sayın Bahçeli hakkında yapılan haberlerde kullandıkları ifade tercihleri ve bu tercihleri kuvvetlendiren haber resimler ne Ülkücü ahlaka ne de habercilik geleneğine uygun değildir.

Türk dünyasının muhterem düşünürü merhum Ahmet İhsan Kırımlı Bey için Sayın Bahçeli tarafından verilen taziye mesajına gülen bir Bahçeli resmini kullanarak ifadelerindeki, beyinlerindeki, kalplerindeki nefreti, kini ve çirkinliği bütün hatlarıyla dışa vurmuşlar.

Habererk yayım ve yazar (özellikle 5 yazarı) ekibiyle birlikte saygıyı ve edebi ölçü almaları noktasında Ülkücü bir fert olarak tavsiye etmeyi kendime görev bildim.

Ömer İlteriş KAYA 

Bu yazı toplam 9197 defa okundu.
Şenel KELEŞ
HADDİNİ AŞAN HAYASIZLIK!
Türk Milliyetciliği fikrini ve ülkücü dünya görüşünün kapsam alanını bilmeyenlerin çoğu kez işkembe-i kübradan atmalarını ibretle izliyoruz ne acıdır ki.MHP toyu olan 4 kasım büyük kurultayına ilişkin güzel şeyler düşünüp konuşulması mgerekir iken,kurultay öncesi ve sonrası ironik ifadelerin sıradanlığında kendini heba edenlerin haline üzülmemek elde değil.Rahmetli başbuğ döneminde başladığımız yolculuğa,Devlet bey dönemindede devam ediyoruz aynı şevk vede heyacanla.Gerek ülkü ocaklarının muhtelif alanlarında yaptığımız görevler vede gerek MHP\\\'nin bir çok kademesinde verilen görevleri elimizden geldiğinde eksiksik demiyorum,mümkün olduğunca yerine getirmeye çalıştık.Basın ve yayın hayatıyla devam eden çalışmalarım sayesinde vede MHP\\\'nin iktidar ortağı olduğu süreçte yazılarıma konu olan eleştirilerde olmuştu.Düşünün MHP o günlerde iktidar ortağı ve güçlü.Güçlü olunan dönemlerde eleştiri almayan parti ve liderleri,güç kaybettiğinde iç bombardumana tutanların ruh hallerinde bir anormallik vardır.Lideri eleştirmedik ama,kadroların ve yereldeki yanlış gidişatın üzerine parmak bastık.Bu yaptığımız uyarıcı eleştirilerden dolayıda her hangi bir ikaz yemedik.Ancak,MHP\\\'nin iktidar olduğu sürecin içerisinde gazete ve daha nice bekletilerine ikbalsal husus ekleyenler,şimdilerde ise bir muhaliflik düttürüsüyle devam etmektedirler.Omalum gazetede yazarlık yapan bazılarının ne kadar ruh sağlıklarının seyri dışında olduğunu bilmekteyiz.Kimisiyle aynı dönemlerde aynı gazetede yazı yazmakla tanışık idik,kimiyle daha yakından tanışık idik.
Sokak ağzıyla konuşmak ve kulaktan dolma şeylerle yetinmenin,bilgi toplumuna ait kulvarda nasıl görüleceği kadar,nasıl değerlendirileceğide malumun ilamıdır.İtirazı olan varmı?
12 Aralık 2012 Çarşamba Saat 14:33
Doğru haber
HAREKETİN LİDERİ
ŞEFKAT ÇETİN HAREKETİN LİDERİ DEVLET BAHÇELİ DEMİŞTİR VE SAHAYA İNMİSTİR HAREKET CAN BULDU DEVLET ŞEFKATİNE KAVUŞTU .
bu haber doğru ve gerçektir sefkat Cetin e sorulabilir
12 Eylül 2012 Çarşamba Saat 20:14
mehmet taşdemir
Haksız rekabet...
Siyasette haksız rekabet sorunu
Dün yerel bir kanaldan Sayın Genel Başkan'ın Söğüt konuşmasını dinlemeye "çalışıyorum" ulusal bir kanaldan da Sayın Başbakan'ın "masallar"ını... Masal anlatan kendinden emin bir şekilde, tonlamasıyla, mimikle...riyle, vurgulamasıyla öyle güzel anlatıyor ki kendinizi dinlemekten alamıyorsunuz.. Pembe masallara kapılıp gitmemek için nerdeyse kolunuzu çimdikleyeceksiniz! O kadar yani... Söğüt'te gerçekleri anlatansa ıkınıyor, tıkınıyor, sesi çatallaşıyor, elindeki kağıdı gah yaklaştırıyor, gah uzaklaştırıyor, kelimeleri karıştırıyor, kısacası "siz dinlemeyip gidip işinize bakın" diye ne gerekiyorsa yapıyor... Değerli MHP delegeleri; böylesine bir haksız rekabete 4 Kasımda dur demezseniz sağda soldaki "anket sonuçları" yine önümüzdeki ilk seçimin sonuçları haline gelecek... Karar öncelikle sizin, sonra dönüp "millete kızmak" yok!!!
11 Eylül 2012 Salı Saat 12:15
Tüm Yorumları Göster(6)
GALERİLER
ARŞİVDE ARA
PİYASALAR
HAVA DURUMU
GAZETELER
SON YORUMLANAN HABERLER
E-BÜLTEN
Ad & Soyad
E-Mail
Ekle   Çıkar  
Cihan Haber Ajansı
» Künye     » Reklam     » Sitene Ekle     » RSS
Copyright © 2008 2023Haber. Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizdeki materyallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR