Yetiştirme Yurdu´ndan Gelin Olarak Çıktı
02 Ağustos 2008 Cumartesi Saat 15:50
Sakarya´da Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu´na bağlı Murat Soğancıoğlu Kız Yetiştirme Yurdu´nda kalan genç kız, telli duvaklı gelin olarak yurttan ayrıldı.

Murat Soğancıoğlu Kız Yetiştirme Yurdunda kalan Belkız Şahin (17) hayatını Fatih Kama ile birleştirdi. Damat Fatih Kama ve yakınları uzun araç kuyruğu eşliğinde Hızırtepe Mahallesi'nde bulunan Murat Soğancıoğlu Kız Yetiştirme Yurdu'na geldiler. Gelin Belkız Şahin'in ilk olarak çeyizi yurttan çıktı. Daha sonra Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ali İnan gelin Belkız Şahin'in beline kırmızı kurdele bağlayarak teslim etti. İnan ayrıca geline Vali Hüseyin Atak'ın altın hediyesini taktı.
Gelin Belkız Şahin çok mutlu ve heyecanlı olduğunu ifade ederek herkese teşekkür etti. Damat Fatih Kama ise hayatının en mutlu gününü yaşadığını ifade ederek, "Belkız'la 6 yıl önce tanıştık. Birbirine aşık olduk. Daha sonra evlenmeye kara verdik. Kendisini Sosyal Hizmetler Yurt müdürümüzden istedim. Hakkımda araştırma yaptılar ve verdiler" dedi.
Gelin ve damat yurttan alkışlar eşliğinde çıktılar. Gelin arkadaşlarının alkışlarıyla damadın kendi kullandığı gelin arabasına bindi. Bu arada gelini arkadaşları otomobilin önüne geçerek damattan bahşiş aldılar. Gelin ve damadın bulunduğu araç konvoyu Molla köye gitmek üzere yurttan ayrıldı.