Hakkı Öznur 1993'e ışık tutacak
09 Şubat 2012 Perşembe Saat 16:08
Hakkı Öznur, 1993'te yaşanan olaylara parmak basıyor..Bu kitap ezber bozacak !

Ülkücü fikir ve siyaset adamı Hakkı Öznur'un, Timaş Yayınları'ndan "1993 Örtülü Darbe" adlı kitabı çıktı. Kitapta yakın politik tarihimizin 93 yılının önemli olayları anlatılırken; Darbe tartışmaları, Uğur Mumcu suikasti, Eşref Bitlis olayı, 33 askerin şehit edilmesi, Sivas ve Başbağlar olayları, Özal-Yazıcıoğlu görüşmesi, Özal-Talabani, Talabani-Öcalan görüşmeleri, Suriye-PKK ilişkisi ve pek çok olay, "1993 Örtülü Darbe" kitabında geniş bir şekilde yer almaktadır.

Kitapta bahsedilen konular şöyle:

"1993 sürecinde pek çok karanlık hadiseler meydana geldi. Peki bunlar bir tesadüf mü? 1993'te aslında ne oldu? Bu karanlık olayların arkasında kimler var? 1993'te Bürokratik oligarşinin gerçekleştirdiği “örtülü” bir “darbe” mi yaşadık?

Araştırmacı Yazar Hakkı Öznur, bu titiz ve detaylı belgesel çalışmasında, işte bu sorulara son derece tatmin edici yanıtlar veriyor. 1993'le ilgili bilmediklerimiz Türkiye tarihinin derinliklerini ve bugünün siyasal çatışmalarının temellerini açıklıyor. Bu yönüyle kitap hem belleklerimizi tazeliyor hem de Türkiye üzerinde oynanan küresel oyunun şifrelerini çözüyor.

Örtülü Darbe 1993: Karanlık bir geçmişe cesaretle bakmak isteyen okurlar için bir kaynak ve siyaset çalışmalarına başarılı bir katkı niteliğinde. Yetkin ve titiz araştırmacı Hakkı Öznur'un kaleminden..."

KİTABI SATIN ALMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

2023Haber Özel Haber