Malatyalı vekiller Ankara'da buluştu
05 Kasım 2011 Cumartesi Saat 10:05
Malatyalı milletvekilleri, Ankara Malatyalılar Derneği'nin tertiplediği yemek programında biraraya geldi.

Ankara Malatyalılar Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ve Ankara'da mukim Malatyalı İlçe Dernek Başkanları, Malatyalı Milletvekilleri ile akşam yemeğinde buluştular.

2 Kasım Çarşamba akşamı Hacettepe Park Restaurant da gerçekleştirilen yemekte, Ak Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Ak Parti Malatya Milletvekili Hüseyin Cemal Akın, CHP İstanbul Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu ve İstanbul Bağımsız Milletvekili İhsan Barutçu katıldılar.

Ankara Malatyalılar Derneği Yönetim Kurulu'ndan 5 kişilik ekibin geçtiğimiz hafta mecliste vekillerimize ziyareti sonucunda kararlaştırdığı yemek organizasyonunda; 24.dönem vekillerimize hayırlı olsun dileklerinin iletilmesi ve Malatya'nın Büyükşehir olması için Ankaralı Dernekler olarak yapacakların belirlenmesi konuları görüşüldü.

Çok sıcak bir ortamda gelişen sohbetlerde tüm milletvekilleri Ankara Malatyalı'lar Derneği ve İlçe Derneklerine Malatya ile ilgili her konuda destek olacaklarını ilettiler. Milletvekilleri yaptıkları konuşmalarda STK'ların öneminden bahsederek bu toplantından memnuniyetlerini dile getirdiler. Ankara Malatyalılar Dernek Başkanı Yakup Demir de  Ankara’daki Malatyalı derneklerin de  halk ile vekillerin arasında iletişim ve köprülük görevlerini üslendiğini, bunu başarıyla yapmaktan memnun olduklarını ve bu sayede vekillerin halkın istek ve eğilimlerini çok daha başarıyla anlayacaklarını, bunun da hemşericilik için başarı olacağını belirtti.

Kaynak: www.malatyalilar.com.tr