Liderler Bayramı nerede geçirecekler ?
04 Kasım 2011 Cuma Saat 11:42
Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi liderlerin bayram programı belli oldu. İşte liderlerin bayram programı..

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bayramın birinci günü Van'a giderek, deprem bölgesinde incelemelerde bulunacak. Aynı gün Van'dan ayrılacak olan Gül'ün, bayramın diğer günlerine ilişkin programı netleşmedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı'nı İstanbul'da geçirecek.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bayramın birinci günü eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile Van'a gidecek. Kurbanını Van'da kestirecek olan Kılıçdaroğlu, Van merkez ve Erciş'te depremzedelerle görüşecek. Kılıçdaroğlu, depremde hayatını kaybedenlerin ailelerine taziye, hastanelerde tedavi gören yaralılara da geçmiş olsun ziyaretinde bulunacak.

Bayramın birinci günü akşam saatlerinde Ankara'ya dönecek olan Kılıçdaroğlu'nun bayramın diğer günlerdeki programı ise henüz netleşmedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de bayrama Ankara'da girecek. Bahçeli, bayramın 2. günü saat 14.30'da parti genel merkezinde, bayramın 3. günü İzmir'de partililerle bayramlaşacak.

DSP Genel Başkanı Masum Türker de bayramı İstanbul'da karşılayacak liderlerden. Türker, bayramın birinci gününü İstanbul'da, ikinci gününü Ankara'da, üçüncü ve dördüncü günlerini İstanbul'da geçirecek.

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da bayram boyunca Diyarbakır'da olacak.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, bayramın 1. günü Taceddin Dergahı'nda bayram namazını kılarak, merhum genel başkanları Muhsin Yazıcıoğlu'nun kabrini ziyaret edecek. Destici aynı gün Eskişehir'e giderek, ailesini ziyaret edecek. Bayramın 2. günü saat 12.30'da parti genel merkezinde partililerle bayramlaşacak olan BBP lideri, bayramın 3. günü de Sivas'a giderek, merhum genel başkanları Yazıcıoğlu'nun annesiyle bayramlaşacak.

HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, bayramı Van'da geçirecek.

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak ise bayram süresince partisinin il teşkilatlarının düzenlediği bayramlaşma törenlerine katılacak.