ÇOK OKUNANLAR
HAFTALIK
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Zeytinburnu'da Kitap okuma yarışması haberi
Zeytinburnu'da Kitap okuma yarışması
04 Mart 2010 Perşembe Saat 16:55
Zeytinburnu Belediyesi'nin geleneksel hale getirdiği kitap okuma yarışmasının altıncısı bu yıl 8 Mart 2010 - 18 Nisan 2010 tarihleri arasında yapılacak.

Önümüzdeki hafta başlayacak olan yarışmada Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın Zeytinburnu ile bağı olan herkesi 6. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması’na davet ediyor.  Zeytinburnu’nda oturan, okuyan ya da çalışan tüm kitap dostlarını bir çatı altında buluşturan böyle bir yarışmayı, her yıl heyecanla beklediğini ifade eden Başkan Murat Aydın; “Her yıl baharla birlikte Zeytinburnu’nda adeta bir kitap okuma şenliği başlıyor. Bilgi Evlerimizin gayretleriyle Zeytinburnu halkı 7’den 70’e okuyor, okumaya gönül veriyor. Bu yıl Kitap Okuma Yarışması’nın altıncısını düzenliyoruz. Binlerce insanın katılım sağladığı ve artık geleneksel hale gelmiş olan bu yarışma sayesinde okunan sayfaların sayısı da yıldan yıla artıyor. Geleceğimizi okuyan, okumayı seven nesillere emanet edecek olmanın huzurunu yaşıyoruz. İnsanın hayatı okudukça, toplumun hayatı okuyan insanların sayısı arttıkça aydınlanır.” dedi.

 Kaybedeni Olmayacak Olan Yarışmaya 8 Mart’ta Start Veriliyor

Geleneksel Kitap Okuma Yarışması’nın altıncısı bu yıl 8 Mart – 18 Nisan 2010 tarihleri arasında yapılacak.  8 Mart 2010 Pazartesi günü yarışma kitaplarının ilanı ile başlayacak olan 6. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması, 18 Nisan 2010 Pazar günü gerçekleştirilecek sınavla sona erecek. 

Her yıl bahar mevsimi, bilgi evlerinde Kitap Okuma Mevsimi olarak anılıyor. Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nin hizmete açıldığı 2005 tarihinden itibaren düzenli olarak gerçekleştirilen Geleneksel Kitap Okuma Yarışması’nın bu yıl altıncısı kitapsever Zeytinburnu halkıyla buluşuyor.  Üyelerine kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı ve onların kitap sevgisini pekiştirmeyi amaçlayan bilgi evleri, katılan herkesin mutlaka bir şey kazanacağı bir yarışmayı binlerce kitap okuru üyeyle buluşturacak olmanın mutluluğunu yaşıyor.  

6. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması’nın Ana Teması “2010 Kültür Başkenti İstanbul”

6. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması’nın ana teması bu yıl “2010 Kültür Başkenti İstanbul”  olarak belirlendi.  Yarışmaya katılacak olan bilgi evi üyeleri ağırlıklı olarak bu çerçevede belirlenen kitaplar ile Türk ve Dünya Edebiyatı’ndan seçilen kitaplardan oluşan renkli bir listeyi okuyarak, kitap okuma serüvenlerine bir yeni macerayı daha ekleme fırsatı bulacak.

8 Mart 2010 Pazartesi günü başlayacak olan 6. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması’na Zeytinburnu ilçesinde oturan, okuyan ya da çalışan, ilköğretim okulu 4. sınıfından itibaren tüm öğrenciler ve okumaya gönül veren tüm yetişkinler müracaat edebilecek.  1 Mart Pazartesi günü başlayan yarışma müracaatları 20 Mart Cumartesi günü saat 17.00’de sona erecek.  Yarışmaya katılmak için tüm katılımcılarda bilgi evlerine üye olmak şartı aranacak.

6. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması, ilköğretim birinci kademe 4 ve 5. Sınıf öğrencilerinin katılabileceği I.Grup, ilköğretim ikinci kademe 6, 7 ve 8. Sınıf öğrencilerinin katılabileceği II. Grup, lise öğrencilerinin katılabileceği III.  Grup ve üniversite öğrencileriyle yetişkinlerin katılabileceği IV. grup olmak üzere dört farklı grup için düzenlenecek. Yarışmaya katılmak isteyen ve yarışma şartnamesindeki özelliklere uygun olan tüm bilgi evi üyeleri kendilerine uygun olan gruplara göre yarışmaya müracaat edebilecek.  Yarışmaya katılan bilgi evi üyeleri her grup için belirlenen 7 kitabı, ilan edilen tarihler arasında okuyacak.  Yarışma 18 Nisan Pazar günü Zeytinburnu Haluk Ündeğer İlköğretim Okulu’nda yapılacak sınavla sona erecek. 

Sınav sonuçlarına göre ilk 10 dereceye giren üyelerin ödüllendirileceği yarışmada, ilk üç dereceye giren üyeler ailelerinden iki kişiyle birlikte tüm masraflarının Zeytinburnu Belediyesi tarafından karşılanacağı Safranbolu, Kastamonu ve Amasra Kültü Gezisi’ne katılabilecek. Yarışmanın birincileri 1000 TL, ikincileri 750 TL, üçüncüleri 500 TL, dördüncüleri 400 TL ve beşincileri 300 TL para ödülü almaya hak kazanacak.  6, 7, 8, 9 ve 10. olan üyeler ise mansiyon olarak 200 TL değerinde para ödülü kazanacaklar.

Yarışmaya müracaat eden tüm bilgi evi üyeleri 8 Mart tarihinde bilgi evlerinde ve Zeytinburnu Belediyesi resmi internet sitesi olan www.zeytinburnu.bel.tr adresinde ilan edilecek kitap listelerinde bulunan kitapları bilgi evlerinden ödünç alabilecekleri gibi aynı yazar ve yayınevine ait olmak koşuluyla kendileri de temin edebilecekler. 

Yarışma şartnamesi ve yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgi almak için müracaat edebileceğiniz bilgi evlerinin telefon numaraları;

Seyitnizam Bilgi Evi         : 4131177

Merkezefendi Bilgi Evi  : 4131178

Beştelsiz Bilgi Evi              : 4131179

Sümer Bilgi Evi                  : 4131197

            Yeşiltepe Bilgi Evi             : 4131198

Yarışma Şartnamesini okumak için
Tıklayınız
Bu yazı toplam 2355 defa okundu.
buse şansım amanet
üye
orda üyeydim özlüyorum çok
23 Mart 2010 Salı Saat 13:56
GALERİLER
ARŞİVDE ARA
PİYASALAR
HAVA DURUMU
GAZETELER
SON YORUMLANAN HABERLER
E-BÜLTEN
Ad & Soyad
E-Mail
Ekle   Çıkar  
Cihan Haber Ajansı
» Künye     » Reklam     » Sitene Ekle     » RSS
Copyright © 2008 2023Haber. Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizdeki materyallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR