ÇOK OKUNANLAR
HAFTALIK
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Engin Alan neden cezaevine girdi ? haberi
Engin Alan neden cezaevine girdi ?
18 Mayıs 2011 Çarşamba Saat 13:34
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Çanakkale'de yaşadığı bir olayı anlattı, kafalar iyice karıştı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ATO toplantısında ilginç bir konuya değindi. Çanakkale'de yaşadığı bir olayı anlatan Erdoğan, Ergenekon Davası'nda tutuklanarak Silivri Cezaevi'ne konulan MHP Milletvekili adayı Engin Alan'la ilgili kafalarda soru işareti bıraktı.

Erdoğan, Çanakkale'de yaşadığı şöyle anlattı; "Bir ülkenin Başbakanı anma törenine gider de bir Korgeneral ayağa kalkmaz mı. Kalkması gerekir. Kalkmadığı takdirde bedelini öder. Bedelini de ödedi. Çanakkale'de anma törenlere gidiyoruz bu beyefendi ayağa kalkmadı. Ondan sonra gereği yapıldı o ayrı mesele. Ama şimdi bakın gideceği yeri o da buldu"

Başbakan'ın toplantıda yaptığı konuşmada sözünü ettiği korgeneralin kim olduğu merak konusu olurken ismi geçen konutanın Ergenekon Davası'nda tutuklanarak Silivri Cezaevi'ne konulan MHP Milletvekili adayı Korgeneral Engin Alan olabileceği tahmin edildi.

ENGİN ALAN OLAYI BÖYLE ANLATMIŞTI

Sözcü Gazetesi'nde geçen yıl konu ile ilgili olarak yer alan haberde ise Engin Alan'ın, Erdoğan'ın bugün dile getirdiği olayla ilgili ifadeleri vardı.

Çanakkale'de görev yaptığı yıllarda Erdoğan'a karşı sergilediği tavrı anlatan Alan, "18 Mart törenlerinden Kolordu olarak biz sorumluyduk. Bütün program yapıldı. Bana Vali aracılığı ile haber gönderiyor, 2 saat geç gelecekmiş, töreni geç başlatsınlar diyor! Kabul etmedim, emir değişmez dedim. O da zamanında gelmek zorunda kaldı. Konuşması bitti. Ayağa kalkmadım, alkışlamadım. Olay budur" diye konuştu.

Bu yazı toplam 9756 defa okundu.
Fehmi bal
Emir rütbe sırasına göre değişir Sayın Engin Alan Paşa
bu haberi yanılmayım diye defalarca okudum,Emir işlerini asker daha iyi bilir. genelkurmay başkanı Engin alan paşayı arası 2 saat geç başlayacaz dese Emredersin komutanım demezse namerdim,PAŞA bırak bu ön yargıyı, haklılık aramayı,Başbakan senin değil , senin genel kurmay başkanının da komutanı, Emre itaat etmek zorundasın, etmem dersen o üniformayı çıkaracaksın, yoksa çıkarırlar, bu bir askeri kuraldır.
28 Mart 2012 Çarşamba Saat 15:42
GALERİLER
ARŞİVDE ARA
PİYASALAR
HAVA DURUMU
GAZETELER
SON YORUMLANAN HABERLER
E-BÜLTEN
Ad & Soyad
E-Mail
Ekle   Çıkar  
Cihan Haber Ajansı
» Künye     » Reklam     » Sitene Ekle     » RSS
Copyright © 2008 2023Haber. Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizdeki materyallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR