ÇOK OKUNANLAR
HAFTALIK
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHP'nin oylarını yakmamış, ifitira atmış haberi
CHP'nin oylarını yakmamış, ifitira atmış
03 Nisan 2009 Cuma Saat 20:26
100 TL karşılığı İzmit’te CHP’nin oylarını yaktık” diyen AK Parti'nin gezici müşahidi Yüksel Akçay bugün yalan söylediğini açıkladı ve çok çarpıcı iddialarda bulundu.

CHP İzmit İlçe Belediye Başkan Adayı Fikret Toker’in borçları nedeniyle zor durumda olan bir vatandaşa para kara karşılığında  “ Ben sandık müşahidiydim. AK Parti’nin isteği üzerine para karşılığında CHP’nin oylarını yaktım” diye haber yaptırdı iddia edildi.

29 Mart seçimleri sonrası Kocaeli İzmit İlçe de AK Parti Adayı Nevzat Doğan’ın başkanlığı kazanmasının ardından oylarının yakıldığını iddia eden CHP’nin İzmit ilçe Belediye Başkan Adayı Fikret Toker’in, iddialarını dayandırdığı AK Parti’nin gezici müşahidi Yüksel Akçay vicdan azabı çektiği için para karşılığı yalan söyleyip iftira attığını açıkladı.

İzmit'te Yüksel Akçay CHP'nin oylarını 100 TL karşılığında kent dışına götürüp yaktıklarını iddia etti.  İŞTE ŞOK İDDİALAR

3 BİN TL KARŞILIĞINDA SÖYLEDİM

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Zeki Aygün ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Yüksel Akçay, oylarının yakıldığını söylemesi için CHP İzmit Belediye Başkan adayı Fikret Toker’in kendisine 3 bin TL teklif ettiğini öne sürdü.

Gündemi sarsan iddialarından sonra can güvenliği olmadığından dolayı korktuğunu bu yüzden de karakola giderek gerçekleri anlattığını belirten Aygün, kendisi üzerinden kurulan oyunu şöyle anlattı: ''Oylarının yakıldığını söylemem için CHP İzmit belediye başkan adayı Fikret Toker bana 3 bin TL teklif etti. Karşımdaki kişi belediye başkan adayı olduğu için kötü bir şey yaptığımı düşünmedim ve bu yönde bazı gazetecilere açıklama yaptım. Daha sonra suç işlediğimi düşünerek polise müracaat ettim''

AK PARTİ ADAYI DOĞAN 15 TL TEKLİF ETTİ DE

AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Nevzat Doğan’ın kendisine CHP’nin oylarını yakmasını için 15 TL teklif ettiğini söylemesini öğütlediklerini ifade eden Akçay iddialarını şöyle sürdürdü: “Ben oyları yaktım diyeceksin, AKP’den 100 TL aldım diyeceksin dediler. Ayrıca Nevzat Doğan, bu işi yapmam için 15 bin TL teklif etti diyeceksin dediler. Tüm söylediğim sözleri bana öğretip söylettiler. Otel odasında Toker ile yalnız kaldık. Toker, sana bir şey söyleyeceğim sende tamam diyeceksin dedi. Sonra bana senin maddi durumun kötüymüş, biz sana bakacağız dedi. Bana 3 milyar teklif etti söylediklerimi aynen gazetecilere açıklayacaksın dedi. Benim de maddi durumun kötü olduğu için kabul ettim. Beni bir tepeye götürdüler. AK Parti İzmit Adayı Nevzat Doğan, sana iş sözü karşılığında CHP’nin oyalarını yaktırdığını söyleyeceksin dediler. 4 gazeteciyi getirdiler oraya bende bana söylenenleri gazetecilere açıkladım. Gazeteciler gittikten sonra Toker, bana kartını verdi, arkanda CHP var sakın çekinme biz sana bakarız dedi. Beni yine Otel Asya’nın oraya indirdiler sadece 50 TL verdiler, seni yarın göreceğiz dediler. Bende can güvenliğimden korkarak polise gidip gerçekleri anlattım. Ben pişman oldum ve vicdan azabı duyduğum için karakola gidip ifade verdim, yaptıklarımı itiraf ettim. Ben evli ve üç çocuk babasıyım. Mağdurum, açım ve açıktayım. Tamamen para karşılığında bu işi yaptım, pişmanım”

CHP'NİN 8 İTİRAZI DA REDDEDİLDİ

CHP'nin temiz siyaset yapmadığını belirten AK Parti Kocaeli İl Başkanı Zeki Aygün ise asılsız iddialarla kamuoyu oluşturulmak istendiğini iddia etti. Yerel seçimlerin ardından CHP'nin Kocaeli'nde seçim sonuçlarına ilişkin 8 ayrı itirazda bulunduğunu, bu itirazların ilgili seçim kurullarınca kabul edilmediğini söyleyen Aygün, kendilerinin ise tek itirazları sonucu 40 sandıkta belediye meclisi üyeliklerinde kayıt sırasında hata tespit edildiğini ve 1008 oyun iadesinin gerçekleştiğini kaydetti.

Zeki Aygün, ''Milletimiz dürüst, ilkeli siyasete ve istikrara destek verdi. Bazı kişiler kirli, pis oyunlarla iktidara gelme emellerinden vazgeçmeliler'' dedi. Aygün, iddialarla ilgili yasal sürecin başladığını, verilen ifade doğrultusunda kendilerinin de girişimleri olabileceğini dile getirerek, ''Burada olayın bir kahramanı var, ama asıl bu senaryoyu yazanları bulmamız gerekir'' diye konuştu.

Bu yazı toplam 1486 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GALERİLER
ARŞİVDE ARA
PİYASALAR
HAVA DURUMU
GAZETELER
SON YORUMLANAN HABERLER
E-BÜLTEN
Ad & Soyad
E-Mail
Ekle   Çıkar  
Cihan Haber Ajansı
» Künye     » Reklam     » Sitene Ekle     » RSS
Copyright © 2008 2023Haber. Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizdeki materyallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR