ÇOK OKUNANLAR
HAFTALIK
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Burger King aklandı haberi
Burger King aklandı
22 Eylül 2010 Çarşamba Saat 20:59
Virüslü et kullandığı iddia edilen Burger King aklandı

Tarım Bakanlığı'nın soruşturmasında kendilerine hiçbir suçlama yapılmadığına dikkat çeken Burger King yetkilileri, bakterili etleri kullanmadıklarını, eti veren şirketle 5 ay önce tüm ticari ilişkilerini kestiklerini açıkladı.


Bakterili etlerle ilgili iddialara Burger King'den açıklama geldi. Firma yetkilileri etlerdeki bakteriyi kendilerinin tespit edip imha ettirdiklerini, bozuk etlerin hiçbir zaman piyasaya sürülmediğini açıkladı.

Tarım Bakanlığı'nın soruşturmasında kendilerine hiçbir suçlama yapılmadığına dikkat çeken firma, bakterili et veren şirket ile 5 ay önce tüm ticari ilişkilerini kestiklerini de açıkladı.

Türkiye'de faaliyet gösteren en büyük hamburger restoran zincirlerinden biri olan Burger King geçtiğimiz Nisan ayında tedarikçi firmalardan birinden gelen 11 ton ette bozukluk tespit etmişti.

ETLERİ KULLANMADIKLARINI BELGELEDİLERLaboratuarda yapılan incelemede etlerde 2 ayrı bakteri türü bulundu. Firmanın açıklamasına göre, bakterili etler piyasaya sürülmeden hemen imha edilmek üzere katı atık şirketine gönderildi. Yapılan işleme ilişkin tüm belgeler de Tarım Bakanlığı'na ulaştırıldı. Yetkililer etleri imha etmek için aracı firmaya teslim ettiklerini ve bu etlerin hiçbirinin restoranlarda kullanılmadığı belgelere dayandırarak açıkladı.

FİRMA SATIN ALMA ZİNCİRİNİN DIŞINA ÇIKARILMIŞTIRBurger King'in Türkiye mümessili Tab Gıda'nın yönetim kurulu başkanvekili Erhan Kurdoğlu, "Konunun Burger King ile ilişkisi yok. Olanlar sadece et üreticisi ile tedarikçi firma arasında yaşanmıştır. Bu firma 5 ay önce satın alma zincirimizin dışına çıkarılmıştır. Sorunu biz bulduk, biz ortaya çıkardık ve imha ettik ama suçlanan biz olduk" dedi. Burger King yönetimi bakterili et veren firma ile ticari ilişkisini kesti, ancak dava açamadı. Çünkü tedarikçi firma en büyük müşterisini kaybettiği için iflas etti.

Kurdoğlu, bakanlık soruşturmasının suç unsuruna rastlanmadığı açıklayan sonucunu da habercilerle paylaştığını ifade etti.  Dağıtılan bir başka belge de etlerin imhasına ilişkin... Belgeler, bakterili etlerin imha için 3 Mayıs 2010'da katı atık şirketine teslim edildiğini gösteriyor.  Tarım Bakalığı'nın etleri imha etmeyip köpek çiftliğine sattığı iddia edilen katı atık imha şirketi için başlattığı soruşturma ise sürüyor.

Bu yazı toplam 1201 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GALERİLER
ARŞİVDE ARA
PİYASALAR
HAVA DURUMU
GAZETELER
SON YORUMLANAN HABERLER
E-BÜLTEN
Ad & Soyad
E-Mail
Ekle   Çıkar  
Cihan Haber Ajansı
» Künye     » Reklam     » Sitene Ekle     » RSS
Copyright © 2008 2023Haber. Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizdeki materyallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR