ÇOK OKUNANLAR
HAFTALIK
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bulgar Başkanı'ndan Gül'e küstah hareket haberi
Bulgar Başkanı'ndan Gül'e küstah hareket
26 Eylül 2010 Pazar Saat 12:24
Balkan Liderler Zirvesi'nde Bulgar Başbakanı Borisov Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e karşı takındığı tavırla geceye damgasını vurdu

Bulgaristan’ın Türk karşıtı milliyetçi Başbakanı Boyko Borisov, New York’ta perşembe günü yapılan “Balkan Liderleri Zirvesi”nde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e karşı takındığı tavırla geceye damgasını vurdu. New York’un tarihi otellerinden Waldorf Astoria’da yapılan, Sırbıstan hariç tüm Balkan ülkelerinin liderlerinin katıldığı gecede onur konuğu Abdullah Gül’dü. Bulgar gazetesi Trud’un haberine göre, Bulgar diplomatik kaynaklar, “fazla gösterişli” buldukları bu geceyi “Türkiye’nin etkisini gösterme çabası” olarak değerlendirdi ve rahatsız oldu. Gazeteye göre, Gül toplantıya geldiğinde herkes Gül’le selamlaşmak için ayağa kalktı. Hatta Makedonya Cumhurbaşkanı George Ivanov ile Arnavutluk Başbakanı Sali Berişa, Gül’e ulaşmak için birbirlerini itti. Borisov “Ayağa kalkmadım. Gül oturduğumu gördü. Amacımı anladı ve özellikle yanıma gelerek elimi sıktı” dedi. Trud’a göre bu hareketin ardında Borisov’un konuşma sırası öne alındı. O da konuşmasına Bulgaristan’ın Osmanlı’dan bağımsızlığını ilan ettiği 22 Eylül bayramını kutlayarak başladı. Konuşma sonrası Gül’ün yanına giderek “Daha önemli işleri olduğunu” söyledi ve yemeğe katılmadan salondan ayrıldı.

Vatan

Bu yazı toplam 421 defa okundu.
siganfu
Fare Dağa Küsmüş...
Dağın hiç haberi olmamış...Bulgaristan'da kendini hâlâ 1900'lü yıllarda sanıyor...
O Osmanlı'dan da o Bulgaristan'dan da bugüne bir "HAYAL" âlemi kaldı...
Şimdi karşısında TÜRKİYE CUMHURİYETİ vardır ve tek İstanbul Bulgaristan'ı birkaç'a katlar...Bütün üretim ve ticareti Edirne ile yarışabiliyor mu?
Bu tür havalar 1960'larda bizim büyük büyük ekselanslar üzerine inşaa edilirdi...
Sonuç:GELİŞTİK!!!
Balkan-Kafkas ve Ortadoğu'nun GERÇEK GÜCÜYÜZ!
26 Eylül 2010 Pazar Saat 17:02
GALERİLER
ARŞİVDE ARA
PİYASALAR
HAVA DURUMU
GAZETELER
SON YORUMLANAN HABERLER
E-BÜLTEN
Ad & Soyad
E-Mail
Ekle   Çıkar  
Cihan Haber Ajansı
» Künye     » Reklam     » Sitene Ekle     » RSS
Copyright © 2008 2023Haber. Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizdeki materyallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR