ÇOK OKUNANLAR
HAFTALIK
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
"Adana'da seçimler yılan hikayesine döndü"
01 Nisan 2009 Çarşamba Saat 22:21
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal, Adana'da seçimlerin yılan hikayesine döndüğünü söyledi.

Adana Büyükşehir Belediyesi'nde Aytaç Durak'la birlikte basın toplantısı düzenleyen Bal, "Adana'da yapılan seçimler sonrası kentin huzur ve asayişi tehlike altına girmiştir." dedi. Ortada bir belirsizlik olduğunu anlatan Faruk Bal, bağımsız yargı organlarının denetimleri sonrasında başkan adayının açıklanacağını vurguladı.

AK Parti İl Başkanı Mehmet Sağlam'ın seçim kurulundaki görevlilere bağırıp çağırdığını ileri süren Faruk Bal, "Baskıcı şantajcı bir yapıyla tüm sandıklara itiraz edilmiştir. Bu sandıklar en hızlı bir şekilde sayılsa bile ayları bulacaktır. Adana Aytaç Durak'ın getirdiği hoşgörü ortamından uzaklaştırılmaya çalışılıyor." ifadelerini kullandı.

Seyhan 4 nolu sandıkların sayımı yapıldığını hatırlatan Faruk Bal, MHP olarak seçmenin iradesine güvendiklerini kaydetti. Bal, sayımlarla ilgili kaygılarının devam ettiğini ifade etti.

MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aytaç Durak ise kentte seçim sonrası yapılanların devlet törürü haline geldiğini savundu.

Durak, "Sandık sonuçları değiştirilecektir. Benim tecrübem var. Son çare Aytaç Durak mazbata alamazsa ortadan kaldırılması kaldı." ifadelerini kullandı.

Aytaç Durak, maçın 1-0 sona erdiğini ancak uzatmalarla skor değiştirme peşinde olanların olduğunu ileri sürdü.

Bu yazı toplam 1361 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GALERİLER
ARŞİVDE ARA
PİYASALAR
HAVA DURUMU
GAZETELER
SON YORUMLANAN HABERLER
E-BÜLTEN
Ad & Soyad
E-Mail
Ekle   Çıkar  
Cihan Haber Ajansı
» Künye     » Reklam     » Sitene Ekle     » RSS
Copyright © 2008 2023Haber. Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizdeki materyallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR