ÇOK OKUNANLAR
HAFTALIK
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adana'da seçim bir türlü bitmedi haberi
Adana'da seçim bir türlü bitmedi
02 Nisan 2009 Perşembe Saat 18:18
Adana'da resmi olmayan kesin sonuçlara yapılan itiraz sonucu yeniden başlatılan sandık sayımı 4 gündür neticeye bağlanamadı.

AKP ve CHP'nin başvurusu üzerine Seyhan 4. bölgede 126 bin oyun tekrardan sayımına başlandı. Sayımların bir hafta süreceği belirtildi. Ancak MHP'nin İl Seçim Kurulu'na yaptığı sayımların durdurulması yönündeki karar doğrultusunda dün sayımlar durduruldu. Sayımın uzun süreceğini göz önünde tutan Seyhan İlçe Seçim Kurulu, seçim birleştirme tutanaklarının incelenmesini kararlaştırdı.

Bugün ise AK Parti ve CHP İl Seçim Kurulu'na dilekçe vererek sayımların devam etmesi talebinde bulundu. Sayımlar kısmi olarak devam ediyor. İl seçim Kurulu geçersiz sayılan 33 bin oyun sayılması yönünde karar verdi. Önceki gün Çukurova ilçesindeki 15 sandığın bir kez daha sayıldığı bildirildi.

Yerel seçimlerin ardından resmi olmayan kesin sonuçlara birçok yerde itiraz geldi. En büyük çekişmenin yaşandığı yer ise Adana. Büyükşehir belediye başkanlığı için resmi olmayan kesin sonuçlara göre üç parti birbirine yakın oylar aldı. MHP 237 bin 189, AK Parti 235 bin 811, CHP ise 209 bin 503 oy topladı. Sonuçlara AK Parti itiraz etti. İl Seçim Kurulu, MHP'nin 2 bin 166 oy önde olduğunu belirtti. Ardından üç parti, Seyhan'daki sonuçlara itiraz etti.

Seyhan 4. İlçe Seçim Kurulu'nda 126 bin oyun sayımı yapılıyor. MHP, sayımların durdurulması için önceki gün seçim kuruluna dilekçe verdi. Bunun üzerine durdurulan sayımlara dün yeniden başlanıldı.

Yüreğir 1'inci bölgede AK Parti ve CHP, Yüreğir 2'nci bölgede ise CHP, AK Parti ve DTP'nin itirazlarını değerlendiren İlçe Seçim Kurulları, sandık kurullarının tuttuğu sayım döküm cetvelleri ile bilgisayardaki kayıtların karşılaştırmalarını yapıyor.

AK PARTİ VE MHP BASINA GÖRÜNTÜ DAĞITTI

Kentte partiler arasında da görüntü savaşı başladı. AK Parti İl Başkanı Mehmet Sağlam, kendi oylarının yakıldığı kullanılmış oy pusulaları görüntülerini basına dağıttı.

MHP İl Başkanı Ahmet Erdoğan ise AK Parti'nin ilçe seçim kuruluna itirazda geç kaldığını belirterek, dilekçe tarihinde oynama yapıldığını gösteren görüntü ve fotoğrafları basına dağıttı.

Bu yazı toplam 1449 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GALERİLER
ARŞİVDE ARA
PİYASALAR
HAVA DURUMU
GAZETELER
SON YORUMLANAN HABERLER
E-BÜLTEN
Ad & Soyad
E-Mail
Ekle   Çıkar  
Cihan Haber Ajansı
» Künye     » Reklam     » Sitene Ekle     » RSS
Copyright © 2008 2023Haber. Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizdeki materyallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR